דואר ישראל - דואר זבל

מחאה pre-release

אודות האתר והסיבות להקמתו

דואר ישראל – דואר זבל, הוא מנותני השירות הציבוריים המתעללים ביותר במדינה. אם יש משהו שכמעט מובטח בכל פעם שתצטרכו את השירותים החיוניים והמונופוליסטים של הדואר הוא שאתם תסבלו ותבוזו ובגדול. מדובר בהתעללות פר אקסלנס, שיטת עבודה של ממש של הדואר שפוגעת מזה כמעט שני עשורים! במיליוני ישראלים; באוטונומיה שלהם, בזמן שלהם, בנפש שלהם, בעסקים שלהם. זוהי מסכת התעללויות רבת שנים שזוכה ללגיטימציה ולחסות מהמדינה שהפכה את דואר ישראל לגורם זילות באזרחים. דואר ישראל הוא מונופול, שירות ציבורי מעל החוק, מעל הגינות שמזלזל לחלוטין בחבות של המדינה לספק לאזרחיה שירותים חיוניים בצורה נאותה וראויה.

מטרת האתר

מונופול שפוגע באספקת שירות חיוני לכל כך הרבה אנשים ומועל בצורה כל כך בוטה בתפקיד הציבורי והכוח שהופקדו בידיו, חייב להיות מונגש ונגיש לציבור לצורך הבעת ביקורת ומחאה.

הבעיות שלי עם דואר ישראל

ישנן סיבות רבות שהובילו להקמת אתר המחאה. העוולות של דואר ישראל הן ארוכות שנים והן אינן ייחודיות רק לאדם אחד אלא לכלל אזרחי המדינה. גוף שיש לו כזו השפעה עמוקה ושלילית על כל כך הרבה בני אדם, חייב להיות נגיש, מונגש ולקבל אחריות אישית ותאגידית לפועלו ולפגיעתו בציבור.

זילות בזמן

זמן הוא המשאב היקר ביותר שיש לבני אדם, וב-2022 המתנתי במשולב (למרות שהזמנתי תור מראש כשנדרש) כ-24 שעות בתור לדואר ולאיסוף חבילות ומכתבים. כלומר בזבזתי 1/365 מהימים בשנה החולפת בהמתנה בתור לאיסוף ושירותי דואר! זהו נתון הזוי, בלתי אנושי ובלתי מתקבל על הדעת. בנוסף הדואר החל להעביר לי על דעת עצמו חבילות לאיסוף במקומות שמרחוקים 5 ק"מ ממני! ומסניף הדואר הקרוב אלי והעלימו את האפשרות לקבל את החבילות בסניף הקרוב, ורק נקודות חלוקה מרוחקות משמעותית מוצגות לי.

זילות באוטונומיה

התנהלותו של דואר ישראל מטילה פגם ביכולת שלי להתנהל בצורה עצמאית, בחירות האישית והעסקית שלי שמצריכה את שירותי מונופול הדואר.

אפליה אסורה

דואר ישראל הוא שירות ציבורי שנדרש על פי חוק להעניק את שירותיו לכלל האזרחים בצורה שווה וללא אפליה, אולם משיקולים ואינטרסים פיננסים גרידא, הוא מתעדף מתן שירותים ליישות מסחרית – שליחי Gett שמגיעים לאסוף חבילות ללא המתנה בתור, תוך שהם מקבלים עדיפות ועוקפים את כלל האנשים שמחכים לקבלת שירות. בתוך כך מייצר לעצמו הדואר רווח ממשי מאפליית לקוחות ואף מעניק יתרון תחרותי בלתי הוגן לחברת Gett, כל זאת על חשבון אזרחי המדינה. באחת הפעמים שהתרעמתי בדואר על כך שהם מאפשרים לשליחי Gett לעקוף בתור, אחד השליחים החליט להתפרץ עלי ולתקוף אותי מילולית כל זאת בזמן שאני אוחז את בני הפעוט ואיני באמת מסוגל להגיב לסיטואציה כמתבקש. למען ההגינות – לאחר פנייה ל-Gett הם הזהירו את השליח לבל המקרה יחזור, אולם אם די בכך בכדי להסיט מהאחריות שלהם בגרימת נזק חסר תקדים להמוני ישראלים שנעקפים בתור שלא כדין על ידי השליחים שלה.

אני לא מוצר, אני לקוח

במרוצת הזמן פניתי מספר רב של פעמים לדואר ישראל במטרה שיתקנו את תיבת הדואר שלי, עליה אני משלם סכום לא מבוטל מדי חודש. אחרי שהסניף שלי נסגר, הדואר העביר את תיבת הדואר שלי ושל עשרות לקוחות אחרים לסניף אחר שבו הותקנו תיבות דואר חדשות. עם התקנת התיבות, הודעתי לדואר שחלק מהתיבות, בהן שלי, הותקנו בצורה חובבנית והן נפתחות בקלות גם ללא מפתח. למרות שמדובר בשירות בתשלום ובכספות דואר שאמורות להגן על תוכנן, בדואר ישראל לא התייחסו לפניות והחליטו פשוט להתעלם מהמחדל שלו, וזאת למרות שציינתי בפניהם מספר רב של פעמים כי התיבות נפרצות.

רק בימים האחרונים גיליתי כי בכוונת הדואר לסגור את הסניף שלי שבו נמצאות תיבות הדואר. את רוע הגזרה גיליתי במקרה ולא כי דואר ישראל הודיעו לי מתוך מחוייבות כלפי כלקוח משלם או לפחות מנימוס בסיסי. דואר ישראל פשוט מסתירים את ההחלטה שהסניף נסגר. אז איך גיליתי כי הסניף נסגר? אחד מנותני השירות בדואר דיבר שלא בכבוד לבחורה שהגיעה לאסוף דואר תוך שהוא אומר בקול רם: "תודה לאל שאני צריך לסבול אתכם רק עוד שלושה חודשים". מה זה אומר בדיוק שאלתי אותו? "הסניף פה נסגר". ומה עם תיבת הדואר שלי? גם היא תיסגר או עוברת למקום אחר, כמובן בדואר ישראל בכלל לא טרחו לעדכן אותי בדבר.

אובדן ונזק

במספר פעמים שונות, שלחתי באמצעות דואר ישראל שירות EMS צ'קים לספקי שירות בארצות הברית, הם מעולם לא הגיעו ליעדם, ולא קיבלתי שום הסבר או עידכון בגינם. בעקבות כך נוצר לי נזק ממשי הן תדמיתי והן עסקי. במקרים אחרים הדואר העביר לי פרטי דואר מרוסקים, פתוחים וכאלו שהיו חסרים בהם פריטים. הדואר תמיד השליך את האשמה על אתרי המסחר בחו"ל ותשלח אותי לקבל מהם החזר אל הנזק שנגרם, מבלי לקבל אחריות על עצמו. הדואר גם בחר לשקר כשעובדיו ככל כנראה בזזו את אחת החבילות שקיבלתי. בעקבות התנהלות הדואר, זוכיתי רק על 75% מסך החבילות שלא הגיעו או הגיעו מרוסקות, כלומר נגרם לי נזק אישי של מאות דולרים.

חוסר שקיפות והסתרה

דואר ישראל דוגל בחוסר שקיפות ברמה הגבוהה ביותר ויתרה מכך – הסתרה מכוונת. מדובר בחברה ממשלתית שבאתר האינטרנט שלה לא תמצאו שום איזכור ופרטים מתבקשים של מנהליה, דירקטוריון ומבנה תאגידי. אפילו שמו של מנכ"ל הדואר – דוד לרון, מוסלק ואינו מופיע בשום פורמט באתר הדואר. תבדקו בעצמכם בגוגל: site:israelpost.co.il "דוד לרון".

פגיעה בקהלים מוחלשים

דואר ישראל הוא מתעלל מרכזי בקהלים מוחלשים – נכים וזקנים, שנאלצים להתמודד עם תורים ארוכים וגחמות של הדואר באמתלה של חדשנות דיגיטלית. זהו נושא שנחשפתי אליו מספר רב של פעמים בסניפים ומנוחתי הוטרדה מלראות אנשים חסרי ישע מנוצלים לרעה על ידי שיטת מצליח ביריונית של מונופול הדואר.

מי יוזם האתר

אני דורי ובסיפור הזה אני אחד מתוך מיליוני קורבנות של דואר ישראל. במידה ונתקלתם בעוולות בעלות חשיבות ציבורית ואתם צריכים עזרה, תנועת BWB תשמח לסייע לכם בתחומים הקשורים למרחב הציבורי, שירותיים ממשלתיים וציבורים ומונופולים תאגידיים. ליצירת קשר עם BWB ישראל – 0545-385-332, טלפון/וואטסאפ/טלגרם. ניתן לשלוח הודעה 24/7.

קישורים

* לכל דרכי יצירת קשר איתי
* לתנאי שימוש ומידע משפטי

אתרים נוספים

יצירת קשר עם פייסבוק, יצירת קשר עם טוויטר, יצירת קשר עם גוגל, יצירת קשר עם טיקטוק, יצירת קשר עם מטא וואטסאפ אינסטגרם.

ישיבת דירקטוריון של חברה שמעוולת את הציבור, נוצר על ידי מערכת בינה מלאכותית

האם דירקטוריון של חברה שמעוולת ציבור נושא באחריות אישית?

אנשים ממתינים בתור לדואר, נוצר על ידי מערכת בינה מלאכותית

מהן ההשלכות על זקנים ובעלי מוגבלויות שמקבלים יחס מזלזל בדואר?

אנשים ממתינים בתור לשירותים חיוניים של המדינה, נוצר על ידי מערכת בינה מלאכותית

מהם השירותים החיוניים שהממשלה מעניקה לאזרח?

שירותי דואר,נוצר באמצעות בינה מלאכותית

האם חוסנה הלאומי של מדינה מושפע מאיכות שירותי הדואר שלה?

קניות ברשת, נוצר באמצעות בינה מלאכותית

איך שירות דואר לקוי משפיע על איכות מוצרים ועל מחירם הסופי לצרכן?

אישה עצובה כי איבדו את הדואר שלה, נוצר באמצעות בינה מלאכותית

תכתוב לי סיפור עצוב על מישהו שהדואר איבד חבילה שלו

אדם קטן מול המדינה, נוצר על ידי מערכת בינה מלאכותית

מהן ההשלכות על אדם כשהמדינה מפלה אותו לטובת גוף מסחרי?

אנשים ממתינים בתור לדואר, נוצר על ידי מערכת בינה מלאכותית

מהם הנזקים שנגרמים לאדם כשהוא ממתין בתור הרבה זמן?

אתר דואר ישראל דואר זבל עדיין בתהליכי הקמה